Zakładki

Realium


  1. Inari Kon-Kokko - kompleks świątynny, którego początki datuje się na wiek XVI. Wybudowana przez autochtonów na cześć chroniących ich przed demonami lisich bóstw. Początkowo przybytek taoistyczny, pod wpływem lokalnych wyznawców stopniowo zmieniał swoją postać na świątynię Inari, dlatego też obecnie stanowi unikalną mieszankę architektury chińskiej i japońskiej.
    W świątyni obowiązuje kodeks wojownika, obejmujący między innymi ścisłą hierarchię, nakaz samodoskonalenia się i nieustannego szlifowania umiejętności bitewnych, jak i konieczność dochowania tajemnicy o zamieszkujących przybytek "bóstwach". Poza tym zasady świątyni zrównują pozycje kobiet i mężczyzn, ustanawiając zdolności jednostki jako kryterium jej pozycji. Najwyższą rangą, dziedziczoną poprzez namaszczenie poprzedniczki, jest pozycja głównej kapłanki, dostępna ze względów rytualnych jedynie kobietom.
    Układ świątyni typowo shintoistyczny z małymi odstępstwami. Wejście poprzedza rząd 159 Inari-torii i jednej pai feng. Aleja Inari-torii znajduje się również od dziedzińca wgłąb lasu aż do dojo. Przed świątynią główną dziedziniec z dwoma posągami lisów. Za świątyniami wielki, dziki ogród z równymi, w tym leczniczymi, trującymi i psychoaktywnymi, roślinami z całego świata.
    Memoriae - ukryta biblioteka kokko. Zawiera między innymi kroniki rodu Guyie od czasów ich osiedlenia się na terenie obecnego Tokio, opisy technik walk, zdolności kokko, zielniki, literaturę popularną, archiwum planów miasta. Memoriae jest miejscem magicznym posiadającym swoją własną, niezależną od zwykłej, czasoprzestrzeń. Strażniczką biblioteki jest Xin'ai, kobieta podająca się za prawdziwego demona kokko.
  2. posiadłość rodu Guyie - rodowa posiadłość wraz z przyległymi jej terenami ogrodu i jeziora. Pierwsze terenu rodzina uzyskała około XVII wieku, ostatni zakup nowej ziemi miał miejsce na początku XX wieku. Zabudowa typowo japońska z wystrojem chińskim, podział na część tradycyjną, utrzymaną w pierwotnym kształcie oraz użytkową, stosunkowo nowoczesną.
  3. Kurokoi (Nichome) -bar gejowski Horino Zuteki'ego. Popularny dzięki swojej szerokiej ofercie alkoholi oraz dogodnemu położeniu naprzeciwko dużego hotelu. Bar liczy sobie około dwudziestu lat, wcześniej lokal stanowił część sąsiadującej restauracji.
  4. Lan se Maotouying -herbaciarnia należąca do Kanako Sakyua'i, należące do wpływów Czerwonych Sztyletów. Miejsce spotkań lokalnej młodzieży i pracowników okolicznej galerii handlowej.
  5. liceum Uragami Kotogakko -liceum ogólne. Renoma placówki to szkoła dla młodocianych przestępców i biedoty. W praktyce poziom nauczania nie odstaje zbytnio od innych lokalnych liceów, natomiast posiada bardzo swobodne zasady, co doprowadziło do kryzysu moralności i etyki.
  6. mała willa Hei'a - dom odziedziczony po ojcu - Liwei'u. Jednopiętrowy budynek o 11 pomieszczeniach, garażu, strychu i piwnicy wraz z niewielkim ogrodem.
  7. Czerwona Twierdza - główna siedziba Czerwonh Sztyletów, teren dawnej fabryki tkanin. Kompleks 17 w pełni zagospodarowanych i dostosowanych budynków. Zwieńczenie Czerwonej Twierdzy stanowi siedziba władz mafii z charakterystyczną czerwoną różą wymalowaną na ścianie wejściowej.

 Mapy, plany i szkice budynków


mała willa Hei'a



posiadłość rodu Guyie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

1. SPAM, powiadomienia, itp. do Akwizycji.
2. Za wszelkie pozytywne komentarze dziękuję.
3. Za wszelkie negatywne komentarze też dziękuję.
4. Za hejty - oby ci kurczak z lodówki uciekł!